wtorek, 29 maja 2012

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów i Juniorów w Szachach Szybkich

 W Malborskim Centrum Kultury i Edukacji w dniu 26 maja 2012 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów i Juniorów w Szachach Szybkich.

W rozgrywkach seniorów wystartowało 8 zespołów. Szczegółowe wyniki w tabeli poniżej:

Wyniki końcowe

MNrDrużynaRnPktDuże pktvs+Sz.1Sz.2
11MTS Kwidzyn192313.021.58;2;4;5;6;7;6.05.0
26"Wda" Lipusz189711.016.53;4;5;8;7;3.06.0
32UKS Sztum17779.018.08;3;4;5;4.05.0
44Pogoń Prabuty19007.017.05;7;3;3.04.0
58UKS Skoczek Tczew16156.013.55;7;6.03.5
63Malbork17006.011.57;5;4.00.5
77FC "Wda" Lipusz17454.09.52;5;2.03.5
85Prabuty16500.04.50.00.5
Wyniki zawodników z Malborka:
Wykaz zawodników drużyny
NrCodeTytNazwisko ImięELoRnD ur.R 1R 2R 3R 4R 5R 6R 7
1*IIDackewicz, Marek018001985-07-221110001
2*0IVKłosowski, Grzegorz014001985-10-08000000½
3*1160192IIWieczorek, Jan018001952-06-130100100
4*0IIGiętkowski, Grzegorz018001957-07-120110111
* - Skład podstawowy
Z kolei w rozgrywkach juniorskich wystartowało zaledwie 5 drużyn. Wyniki poniżej:
Wyniki - rund 10
MNrDrużynaElopktPkt.vs+Sz.1Sz.2
12UKS Korona Gdańsk157417.031.55;1;3;4;5;1;3;4;8.06.5
21MTS Kwidzyn151413.029.53;4;5;3;4;5;4.56.0
35MTS Kwidzyn 2151310.019.03;3;2.53.0
44Malbork-Nowy Staw14508.020.53;5;3;5;4.02.5
53UKS SP11 Skoczek Tczew II15002.09.51.02.0
Wyniki szczegółowe mieszanej drużyny Malbork-Sztum:
Wykaz zawodników drużyny
NCodeTytFotoNazwisko ImięEloRnD ur.R 1R 2R 3R 4R 5R 6R 7R 8R 9R 10
1*0IVKwiatkowski, MateuszKwiatkowski, Mateusz014001997-06-0911000110
2*1168231IVŁabaj, KarolŁabaj, Karol014001994-06-301100½000
3*1168185IIPaziak, PatrykPaziak, Patryk018001998-05-1611½11½0½
4*VRóżyński, JacekRóżyński, Jacek012001999-09-18100½1000

wtorek, 15 maja 2012

Grzegorz Albin zwyciężył w V Turnieju z cyklu Grand Prix Malborka 10.05.2012

Turniej V z cyklu Grand Prix Malbork 2012

MCKiE Malbork Plac Słowiański 18 2012-05-10/2012-05-10
Tempo gry: P'10 Arbiter: Tadeusz Wojszkun

Wyniki końcowe


M-ceNrTyt.Nazwisko ImięFed.EloRank.Pkt.MBch.Bch.L.Z.Prog.Ruz
18IIAlbin, GrzegorzPOL018006.022.0029.00623.01900
23ITraczewski, WojciechPOL178020006.021.0030.00624.01950
37IIDackiewicz, MarekPOL018005.021.5030.50521.01825
41IPoniewierski, PiotrPOL201520005.020.0028.00518.01775
513IVKwiatkowski, MateuszPOL014005.019.5027.50520.01700
62IIWojszkun, TadeuszPOL179018004.524.5033.50423.51900
74IIKałużny, KrzysztofPOL158518004.524.5033.00423.51800
810IIISpich, TomaszPOL016004.020.0028.50418.01575
912IVSpich, JanuszPOL014004.019.0028.00417.01625
105IINiedźwiecki, SławomirPOL018004.018.5025.50417.01600
1116IVKłosowski, GrzegorzPOL014004.017.5025.50413.01525
129IIICharyga, WładysławPOL016004.017.5023.50416.01425
136IIGiętkowski, GrzegorzPOL018004.017.0025.50416.01525
1415IVNierzwicki, AdamPOL014003.019.5025.50313.01475
1525IVKrakowiak, TomaszPOL014003.018.0027.00314.01450
1611IVZalewski, JanPOL014003.016.5021.50314.01325
1726
Cieślakowski, KacperPOL010003.015.0021.00311.01200
1823
Przybylska OliwiaPOL010003.014.5018.5039.01175
1918VGodz, DanielPOL012003.014.0018.0039.01300
2020VTorhan, AdrianPOL012003.013.5018.5038.01225
2117VMarks, BartoszPOL012002.515.5020.0029.51200
2219VPogorzalski, DanielPOL012002.514.5019.5028.51150
2314IVMroczkowski PawełPOL014002.018.5025.5029.01325
2421VJankowski, RobertPOL012002.013.0019.0026.01125
2522
Przybyszewski, MarcelPOL010001.013.5017.5013.0925
2624
Przybylska JuliaPOL010000.013.5017.5000.0800


niedziela, 6 maja 2012

Wojtek Traczewski pierwszy w Pasłęku czwarty w Morągu

Aktywnie gra w szachy nasz kolega Wojtek Traczewski. Uczestniczył on ostatnio w dwóch turniejach z dobrym wynikiem.

Jak donosi Głos Pasłęka:
Wojciech Traczewski z Malborka wygrał czwarty turniej o Grand Prix Pasłęka w Szachach o Puchar Burmistrza Pasłęka. 
Drugie miejsce, co jest niespodzianką zajął Tomasz Droś. Na najniższym stopniu podium znalazł się Roman Kaźmierczak z Morąga. Dotychczasowy lider klasyfikacji Grand Prix Łukasz Przybyłowski zajął piąte miejsce

Z kolei Roman Kazimierczak z Morąga informuje:
W Turnieju Szachowym z okazji „Świąt Majowych” o Puchar Radnego Romana Kazimierczaka, rozegranego w dniu 03 maja 2012 r. w Morąskim Domu Kultury zwyciężył Tomasz Sulkowski. 
W rozgrywkach uczestniczyło 18-stu zawodników. 
 Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 10 minut dla zawodnika ( 20 minut na partię ). 
Zwyciężył Tomasz Sulkowski z Morąga, wynikiem 6,5 pkt. z 7 partii.


Wyniki:
1 Sulkowski Tomasz 6,5 pkt. z 7 partii
2 Kazimierczak Grzegorz 5 Wilamowo
3 Kosakowska – Begger Natalia 4,5 Gdańsk
4 Traczewski Wojciech 4,5 Malbork
5 Sitkowski Mariusz 4,5 Bogaczewo
6 Daniszkowicz Bohdan 4 Pasłęk
itd

Smirf - szachowy program z własnym silnikiem

Prezent dla miłośników szachów z Malborka (i nie tylko) - program do gry w szachy.


Bardzo fajny i do tego darmowy program szachowy z własnym silnikiem.
Program po instalacji wykrywa język (jest polska wersja).

Smirf do pobrania (download)