sobota, 28 maja 2011

Zakończyły się drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w szachach szybkich.

Na czele turnieju seniorów, gdzie wystartowało 8 drużyn ( w tym trzy z Malborka) znalazła się pierwsza drużyna MTS Kwidzyn. Bardzo dobre miejsce drugie zdobyła nasza pierwsza ekipa - MDK Malbork w składzie: Janusz Stępień, Rafał Skonieczny, Wojciech Traczewski i Marek Dackiewicz.
Na miejscu trzecim zespół z Prabut.

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów

 w Szachach Szybkich

Miejski Dom Kultury w Malborku 2011-05-28
Tempo gry: P'10
Organizator: Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe Kwidzyn

Wyniki końcowe


MNrDrużynaRank.PKTPkt.Sz.1Sz.2
18MTS Kwidzyn I195013.021.56.03.0
23MDK Malbork I195011.020.06.04.5
36Prabuty A195011.020.03.56.0
45MTS Kwidzyn II17758.015.05.54.5
54UKS Sztum17506.013.53.03.5
61MDK Malbork II18004.012.02.03.5
77Prabuty B16003.07.02.01.0
82MDK Malbork III15000.03.00.02.0

Tabela każdy z każdym:

NrDrużynaRank.12345678PKTM-ce
1MDK Malbork II1800X3.51.50.51.50.53.51.04.06
2MDK Malbork III15000.5X0.00.01.00.01.50.00.08
3MDK Malbork I19502.54.0X4.03.52.03.01.011.02
4UKS Sztum17503.54.00.0X0.52.02.01.56.05
5MTS Kwidzyn II17752.53.00.53.5X1.53.01.08.04
6Prabuty A19503.54.02.02.02.5X4.02.011.03
7Prabuty B16000.52.51.02.01.00.0X0.03.07
8MTS Kwidzyn I19503.04.03.02.53.02.04.0X13.01

Wyniki indywidualne drużyny MDK 1:

NrTyt.Nazwisko ImięEloRank.R1R2R3R4R5R6R7
1kStepien, Janusz022001111011
2IISkonieczny, Rafał01800010111=
3ITraczewski, Wojciech183220000011011
4IIDackiewicz, Marek0180011=1011
Znacznie słabiej poszło drużynom MDK 2 i MDK 3. Poniżej wyniki indywidualne:
 MDK 2

NrTyt.Nazwisko ImięRank.R1R2R3R4R5R6R7
1IIAlbin, Grzegorz18000100001
2IINiedzwiedzki, Sławomir1800=110001
3IIKrotowski, Eugeniusz18000100=0=
4IIWieczorek, Jan1800====1=1

MDK 3:

NrTyt.Nazwisko ImięRank.R1R2R3R4R5R6R7
1IVAdamus, Z14000000000
2IIGiętkowski, Grzegorz18001000010
3IVZalewski, Janusz1400=000000
4IIISpich, Tomasz16000=00000


W turnieju juniorów trwała zacięta walka i ostatecznie trzy drużyny na mecie osiągnęły identyczny wynik końcowy. Zadecydowała punktacja pomocnicza - i mistrzem Pomorza została ekipa UKS Skoczek Tczew. Wyniki końcowe juniorów:


Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów

 w Szachach Szybkich

Miejski Dom Kultury w Malborku 2011-05-28
Tempo gry: P'10
Organizator: Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe Kwidzyn

Wyniki końcowe


MNrDrużynaRank.PKTPkt.Sz.1Sz.2
18UKS SP11 Skoczek Tczew185015.029.08.56.0
27MTS Kwidzyn A180015.028.06.57.0
32UKS Gedanensis Gdańsk180015.027.57.59.0
49TKKF Rzemyk Gdynia175013.023.55.06.0
56UKS Gedanensis Gdańsk II180012.020.06.03.0
64Nowy Staw13506.015.01.06.0
710MTS Kwidzyn B15506.015.03.04.0
85UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański17005.013.05.03.0
91UKS SP11 Skoczek Tczew B16003.08.01.51.0
103MDK Malbork11000.01.01.00.0

O drużynie występującej pod nazwą MDK nie ma co pisać. Ostatnie miejsce - nie ma szkolenia juniorów - nie może być sukcesów.
A pomyśleć, że MDK Malbork w cuglach wygrywało mistrzostwa okręgu, juniorzy wygrywali turnieje indywidualne czy grali w finałach Mistrzostwa Polski.

poniedziałek, 23 maja 2011

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego juniorów i seniorów w szachach szybkich - Malbork 28.05.2011

Foto: Jerzy Skonieczny (wszystkie prawa zastrzeżone)

Regulamin
Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego Seniorów w Szachach Szybkich
Malbork 28.05.2011

Organizatorzy:
UKS Sztum, MDK Malbork, MTS Kwidzyn.

Termin i miejsce:
Zawody zostaną rozegrane w dniu 28.05.2011 w Miejskim Domu Kultury w Malborku, Pl. Słowiański 18.

Cel :
Popularyzacja królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży województwa pomorskiego, wyłonienie drużynowego mistrza szachów szybkich w naszym województwie, wymiana doświadczeń sportowych, organizacyjnych i szkoleniowych. Dodatkowymi celami są stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży; poszukiwanie uczniów uzdolnionych do gry w szachy; stworzenie alternatywy wykorzystania wolnego czasu.

Uczestnictwo:
Prawo gry w zawodach, mają 4-osobowe drużyny z jednego klubu.
Organizatorzy dopuszczą do gry drużyny złożone z dowolnie zebranych zawodników z maksymalnym
średnim rankingiem PZSzach 1800
Wpisowe od drużyny 40 zł oraz po 20 zł za każdą następną drużynę z jednego klubu.

Wpisowe należy wpłacać do dnia 20.05.2011 na konto: Miejskiego Domu Kultury w Malborku, Pl. Słowiański 18, BGŻ S.A. Malbork Nr 06 2030 0045 1110 0000 0039 7600 z dopiskiem: turniej drużynowy oraz kogo dotyczy.

System rozgrywek:
System rozgrywek będzie uzależniony od ilości zgłoszeń

Zgłoszenia
Zgłoszenia należy dokonać na stronie ChessArbiter http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_903/
nie później jak do 20.05.2011. W zgłoszeniu należy podać nazwę drużyny oraz jej skład w kolejności szachownic (w formularzu zgłoszeniowym w ostatniej rubryce „Dodatkowa wiadomość do sędziego/organizatora). Kluby które zgłoszą większą ilość zawodników proszone są o podzielenie ich na drużyny z oddzielnymi nazwami dla każdej. Zgłoszenia również można wysłać pocztą elektroniczną na adres: marian.wodzislawski@op.pl

Tempo gry:
10 minut dla zawodnika na partię.

Ocena wyników:
Na wynik składa się suma punktów meczowych 2 za zwycięstwo, 1 za remis
W przypadku równej ilości punktów meczowych o kolejności miejsc zadecydują:
punkty zdobyte w meczu
wynik bezpośredniego spotkania
rezultaty na poszczególnych szachownicach

Terminarz:
Sobota 28.05.2011r
09.00 - 09.30 - weryfikacja zawodników i drużyn
09.30 - 09.45 - odprawa techniczna
10.00 - 15.00 - rundy turniejowe
15.00 - zakończenie zawodów

Nagrody :
Puchary za miejsca I-III dla drużyn.
Medale dla trzech najlepszych drużyn .
Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe i upominki których ilość będzie podana na odprawie technicznej .

Finansowanie:
Zawodnicy startują w turnieju na koszt własny lub delegujących ich klubów. Koszty organizacyjne pokrywa organizator. Organizator nie pokrywa kosztów ubezpieczenia zawodników w czasie trwania imprezy oraz dojazdu i powrotu.

Sprawy organizacyjne:
Sprzęt do gry zapewnia organizator. Opiekę nad niepełnoletnimi zawodnikami sprawują rodzice lub opiekunowie klubowi. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji regulaminu oraz możliwość wprowadzania zmian.



Regulamin

Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Szybkich
Malbork 28.05.2011

Organizatorzy:
UKS Sztum, MDK Malbork, MTS Kwidzyn. Instytucjami współfinansującymi są : Urząd Marszałkowski w Gdańsku i Pomorska Federacja Sportu

Termin i miejsce:
Zawody zostaną rozegrane w dniu 28.05.2011 w Miejskim Domu Kultury w Malborku, Pl. Słowiański 18.

Cel :
Popularyzacja królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży województwa pomorskiego, wyłonienie drużynowego mistrza szachów szybkich w naszym województwie, wymiana doświadczeń sportowych, organizacyjnych i szkoleniowych. Dodatkowymi celami są stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży; poszukiwanie uczniów uzdolnionych do gry w szachy; stworzenie alternatywy wykorzystania wolnego czasu.

Uczestnictwo:
Prawo gry w zawodach, mają 4-osobowe drużyny juniorów (rocznik 1993 i młodsi) z jednego klubu.
Wpisowe od drużyny 40 zł oraz po 20 zł za każdą następną drużynę z jednego klubu.
Wpisowe należy wpłacać do dnia 20.05.2011 na konto: Miejskiego Domu Kultury w Malborku, Pl. Słowiański 18, BGŻ S.A. Malbork Nr 06 2030 0045 1110 0000 0039 7600 z dopiskiem: turniej drużynowy oraz kogo dotyczy.

System rozgrywek:
System rozgrywek będzie uzależniony od ilości zgłoszeń

Zgłoszenia
Zgłoszenia należy dokonać na stronie ChessArbiter http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_902/
nie później jak do 20.05.2011. W zgłoszeniu należy podać nazwę drużyny oraz jej skład w kolejności szachownic (w formularzu zgłoszeniowym w ostatniej rubryce „Dodatkowa wiadomość do sędziego/organizatora). Kluby które zgłoszą większą ilość zawodników proszone są o podzielenie ich na drużyny z oddzielnymi nazwami dla każdej. Zgłoszenia również można wysłać pocztą elektroniczną na adres: marian.wodzislawski@op.pl

Tempo gry:
10 minut dla zawodnika na partię.

Ocena wyników:
Na wynik składa się suma punktów meczowych 2 za zwycięstwo, 1 za remis
W przypadku równej ilości punktów meczowych o kolejności miejsc zadecydują:
punkty zdobyte w meczu
wynik bezpośredniego spotkania
rezultaty na poszczególnych szachownicach

Terminarz:
Sobota 28.05.2011r
09.00 - 09.30 - weryfikacja zawodników i drużyn
09.30 - 09.45 - odprawa techniczna
10.00 - 15.00 - rundy turniejowe
15.00 - zakończenie zawodów

Nagrody :
Puchary za miejsca I-III dla drużyny.
Medale dla trzech najlepszych drużyn.
Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe i upominki których ilość będzie podana na odprawie technicznej .

Finansowanie:
Zawodnicy startują w turnieju na koszt własny lub delegujących ich klubów. Koszty organizacyjne pokrywa organizator. Organizator nie pokrywa kosztów ubezpieczenia zawodników w czasie trwania imprezy oraz dojazdu i powrotu.

Sprawy organizacyjne:
Sprzęt do gry zapewnia organizator. Opiekę nad niepełnoletnimi zawodnikami sprawują rodzice lub opiekunowie klubowi. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji regulaminu oraz możliwość wprowadzania zmian.

Organizatorzy:


Tadeusz Wojszkun   Marian Wodzisławski   Wiesław Libura

602 452 081               603 875 404             530 530 300

niedziela, 22 maja 2011

Szachowy weekend w Galerii Alfa Centrum turniej błyskawiczny - turniej jakby trochę malborski

Szachowy weekend w Galerii Alfa Centrum
turniej błyskawiczny

Gdańsk 2011-05-20/2011-05-20 Tempo gry: P'5
Arbiter: Jacek Wolak

Wyniki końcowe


MTyt.Nazwisko ImięEloRank.KlubPkt.MBch.Bch.
1mKoc, Przemysław234623009.041.0051.00
2k++Kempiński, Tomasz22272200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gdański7.042.0056.00
3ISitek, Andrzej020007.037.5050.50
4IIKindler, Przemysław16131800UKS Gedanensis Gdańsk7.035.5045.00
5kRybak, Tomasz22222200KU AZS UMK Toruń6.543.0053.00
6kBieluszewski, Piotr21452200Elbląg6.540.0052.00
7Huseynov, Vusal217821786.539.5053.00
8IKotłowski, Tomasz20522000KKS Ormuzd Kartuzy6.041.5053.00
9II+Kumala, Aleksander18891800KKS Ormuzd Kartuzy6.038.0048.50
10IKanarkiewicz, Michał19242000SKF Korsarz Gdynia6.037.0048.50
11IMyszka, Ireneusz02000Słupsk6.034.0043.50
12IIIAndrzejewski, Konrad01600UKS Wda Lipusz6.033.5043.50
13FMPiechocki, Franciszek22452300MKSŁ Konradia Gdańsk6.033.0043.00
14IIWilmanowicz, Sławomir01800Korsarz Gdynia6.033.0042.00
15IDemianowicz, Maciej19682000LUKS GOK Samborowo5.540.0050.50
16FMWalkusz, Witoslaw21502300SKF Korsarz Gdynia5.540.0050.50
17kBugalski, Michal22402200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gdański5.539.5051.50
18IAndrearczyk, Paweł18712000KSz Zakrzewo-Start Elbląg5.536.0047.50
19ISkonieczny, Jerzy02000MDK Malbork5.536.0045.00
20ISmalara, Kazimierz19562000SKF Korsarz Gdynia5.530.0039.00
21I++Wirkus, Mieczyslaw209221005.037.0049.50
22IUziałko, Marek204320005.036.5046.50
23IIMałecki, Jerzy018005.034.5044.50
24IISzulc, Marek018005.034.0044.00
25IJackowski, Ryszard182220005.034.0043.50
26IIDackiewicz, Marek01800MDK Malbork5.033.0042.00
27IIPelowski, Zdzisław16631800UKS Wda Lipusz5.033.0041.00
28IKornowski, Zdzislaw02000
5.032.5040.50
29k+Skrochocka, Justyna204120005.029.0035.50
30FMGórecka, Joanna21132100Ostródzianka Ostróda5.027.0035.50
31IISkonieczny, Rafał01800MDK Malbork4.536.0046.50
32kPazurkiewicz, Janusz20342200TKKF Rafineria Gdańska SA Gdańsk4.536.0045.50
33I+Dzionk, Agata18571900KKS Ormuzd Kartuzy4.534.0042.50
34IŻełajtys, Jozef02000MKSŁ Konradia Gdańsk4.533.0042.00
35IDobrowolski, Henryk19072000MKSŁ Konradia Gdańsk4.531.0040.50
36IIBieszk, Stanisław170918004.529.0038.00
37IIMoszczeński, Miłosz16291800SKF Korsarz Gdynia4.527.0035.50
38IIStrykowski, Jakub01800OTSz Ostrów Wielkopolski4.034.0043.00
39Kułaga, Piotr010004.033.5043.50
40I++Panek, Tadeusz18582100MKSŁ Konradia Gdańsk4.033.0042.00
41IIPutlak, Wojciech16001800TKKF Rzemyk Gdynia4.033.0039.50
42kSzczepaniec, Stanisław207522004.032.0042.00
43IIIWisiński, Dawid016004.029.0037.50
44IIGadzinowski, Jerzy018004.028.5036.50
45IILitwiński, Wojciech01800UKS Wda Lipusz4.028.0034.50
46IIWicikowska, Agata14351600TKKF Rzemyk Gdynia4.026.0034.50
47IIJabłoński, Aleksander01800SKF Korsarz Gdynia4.024.5032.00
48IIIBorkowski, Józef174016004.024.0032.50
49IKojro, Antoni02000SKF Korsarz Gdynia3.532.0041.50
50IIIUrbanowicz, Robert01600Korsarz Gdynia3.527.5034.50
51Urbański, Hubert010003.524.5032.00
52ILes, Czeslaw19242000KS Agro-Kociewie Starogard Gdański3.030.0039.00
53IZieliński, Jan18192000Caissa-Gambit-Gdańsk 973.028.5037.50
54IIIngielewicz, Maciej01800Zacisze Wydminy3.028.0036.00
55IISztangierski, Kacper15161800UKS Gedanensis Gdańsk3.025.5035.00
56IIGiebień, Sylwester018003.025.5033.00
57IISieradzka, Kornelia13621600UKS Zawisza Kolbudy3.024.0030.00
58Butowska, Anna01000Reda3.023.5032.00
59IIIGulcz, Michał01600Sopot3.023.0029.50
60IVKruczyńska, Patrycja012503.022.0028.00
61IIZarzecki, Michal018003.021.5027.50
62IISzulc, Rajmund018002.525.5033.50
63IIKonnak, Stanisław018002.023.5030.50
64Leble, Maria010002.020.0025.50
65Jakubowski, Paweł01000Działdowo1.023.0030.50
66Dziórawiec, Wojciech010001.020.0024.50
67IIKurcaba, Łukasz16501800UKS Wda Lipusz0.031.5040.50
67IIKoszczak, Stanisław018000.031.5040.50
69Ojekhile, Stanley010000.026.0036.50

Dlaczego turniej jakby trochę malborski ? - nie tylko dlatego, że zagrało w nim trzech zawodników z Malborka ale i dla tego, że sędziował go (obok Andrzeja Filipowicza) Jacek Wolak, wychowanek MDK Malbork.
Poniżej karty startowe naszych reprezentantów:


Jerzy Skonieczny
RKl.WPkt.Tyt.Nazwisko ImięRank.Klub
1(B)00.0kRybak, Tomasz2200KU AZS UMK Toruń
2(C)11.0IIIUrbanowicz, Robert1600Korsarz Gdynia
3(B)12.0Butowska, Anna1000Reda
4(C)13.0ISmalara, Kazimierz2000SKF Korsarz Gdynia
5(B)=3.5kPazurkiewicz, Janusz2200TKKF Rafineria Gdańska
6(C)03.5IKotłowski, Tomasz2000KKS Ormuzd Kartuzy
7(B)14.5FMWalkusz, Witoslaw2300SKF Korsarz Gdynia
8(B)15.5I+Dzionk, Agata1900KKS Ormuzd Kartuzy
9(C)05.5kBieluszewski, Piotr2200Elbląg

Rafał Skonieczny

RKl.WPkt.Tyt.Nazwisko ImięEloRank.Klub
1(C)11.0k+Skrochocka, Justyna20412000
2(B)01.0IKotłowski, Tomasz20522000KKS Ormuzd Kartuzy
3(C)=1.5I+Dzionk, Agata18571900KKS Ormuzd Kartuzy
4(B)12.5IIDackiewicz, Marek01800MDK Malbork
5(C)13.5IDobrowolski, Henryk19072000MKSŁ Konradia Gdańsk
6(C)14.5kPazurkiewicz, Janusz20342200TKKF Rafineria Gdańska
7(B)04.5kBugalski, Michal22402200Drapol-Jantar Pruszcz Gd
8(B)04.5IDemianowicz, Maciej19682000LUKS GOK Samborowo
9(C)04.5IIIAndrzejewski, Konrad01600UKS Wda Lipusz

 Marek Dackiewicz

RKl.WPkt.Tyt.Nazwisko ImięEloRank.Klub
1(B)11.0ILes, Czeslaw19242000KS Agro-Kociewie Starogard Gd
2(C)01.0kPazurkiewicz, Janusz20342200TKKF Rafineria Gdańska
3(B)12.0IIBieszk, Stanisław17091800
4(C)02.0IISkonieczny, Rafał01800MDK Malbork
5(B)13.0ISmalara, Kazimierz19562000SKF Korsarz Gdynia
6(C)14.0IJackowski, Ryszard18222000
7(B)04.0IUziałko, Marek20432000
8(C)15.0I++Panek, Tadeusz18582100MKSŁ Konradia Gdańsk
9(B)05.0II+Kumala, Aleksander18891800KKS Ormuzd Kartuzy

poniedziałek, 9 maja 2011

V turniej Grand Prix Malborka dla Wojtka Traczewskiego !

Wyniki końcowe V turnieju z cyklu Grand Prix - 5 maja 2011:


MTyt.Nazwisko ImięEloRank.Pkt.MBch.Bch.L.Z.
1ITraczewski, Wojciech183220006.521.5030.506
2IIKałużny, Krzysztof157818005.520.5029.505
3IIDackiewicz, Marek018005.021.5030.505
4IIWojszkun, Tadeusz179018004.522.5033.004
5IIISpich Tomasz016004.020.5029.504
6IINiedzwiecki, Sławomir018004.019.5028.504
7IIWieczorek, Jan018004.019.5028.004
8IIICharyga Władysław016004.018.0025.004
9Krakowiak Tomasz010004.017.5024.004
10IVAdamus Zbigniew014004.017.5023.504
11IIPrzeperski, Witold180418003.519.0028.003
12IVKrakowiak, Krzysztof014003.016.5022.502
13IVSpich Janusz014003.016.0020.503
14IIIGiętkowski, Grzegorz016003.015.5021.503
15VNierzwicki Adam012003.014.5019.002
16Ziniewicz, Łukasz010003.014.0019.502
17Blaszak Zuzanna010002.014.0019.501
18Hermanowicz, Nikodem010002.012.5017.001
19Ziniewicz, Leon010001.012.5016.000


poniedziałek, 2 maja 2011

Już w najbliższy czwartek, 7 maja rozegrany będzie kolejny,  V turniej z cyklu Grand Prix Malborka na 2011 rok.

Początek turnieju o godzinie 16:00.
Tempo gry 10' na partię, system szwajcarski - 7 rund.

Zgłoszenia i szczegóły (w tym regulamin turnieju oraz kolejność po rozegraniu dotychczasowych turniejów) na:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_1414/
 
Zapraszam do wzięcia udziału w tym turnieju.