czwartek, 23 czerwca 2011

Dziś urodziny obchodzi Wojtek Traczewski

Wojciech Traczewski na turnieju w Czechach

Najlepsze życzenia Wojtku z okazji urodzin, samych świetnych ruchów przy szachownicy, genialnych planów strategicznych i wyjątkowo dużo jedynek w tabeli turniejowej !

wtorek, 14 czerwca 2011

Jest już komunikat XIV Międzynarodowego Turnieju Szachowego o puchar Zamku Malborskiego 24-25 września 2011

Foto: Jerzy Skonieczny (wszystkie prawa zastrzeżone)



XIV Międzynarodowy Turniej Szachowy o puchar Zamku Malborskiego 24-25 września 2011
Miejsce rozgrywek: Muzeum Zamkowe w Malborku - sala „Karwan”, ul. Starościńska.

System rozgrywek: Turniej rozegrany zostanie na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim, po 30 min na partię dla każdego z graczy.

Uczestnictwo i opłaty:
Obowiązuje wpisowe w wysokości 30 zł, pod warunkiem dokonania wpłaty przelewem do dnia 20 września 2011 na konto: Miejskiego Domu Kultury w Malborku, pl.Słowiański18,
Bank BPH nr konta: 14 1060 0076 0000 3210 0019 3740 z dopiskiem: turniej - Zamek 2011.

Możliwe jest opłacenie wpisowego gotówką na sali gry przed odprawą techniczną w dniu 24 września - obowiązuje wpisowe o podwyższonej wysokości tj: 50 zł.
Zawodnicy z tytułem GM i WGM są zwolnieni z wpisowego.

Zgłoszenia: Za pomocą formularza na stronie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_2475/
na adres email:jotes@go2.pl,
lub pisemnie na adres: Miejski Dom Kultury, pl. Słowiański 18, 82-200 Malbork.

Nagrody: pieniężne za zajęcie miejsca od 1 do10.
1m – 1000 zł i puchar ufundowany przez Posła do EuroParlamentu Tadeusza Cymańskiego
2m - 700 zł i puchar ufundowany przez Posła na Sejm RP Pawła Orłowskiego,
3m – 500 zł i puchar ufundowany przez Burmistrza Malborka Andrzeja Rychłowskiego,
4m - 400 zł
5m – 300 zł
6m – 250 zł
7m – 200 zł,
8m – 150 zł,
9m – 100 zł,
10m – 50zł,

Ponadto przewiduje się 12 nagród specjalnych:
Za miejsca 1-3 w kategorii najlepsza kobieta:
1m – Puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Malborskiego Mirosława Czaplę,
2m - nagroda rzeczowa
3m - nagroda rzeczowa

Za miejsca 1-3 wśród zawodników z rankingiem 1999 i niższym:
1m - Puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Malborka Arkadiusza Mroczkowskiego,
2m - nagroda rzeczowa,
3m - nagroda rzeczowa.

Za miejsca 1-3 w kategorii juniorów (zawodnicy ur. w 1993 roku lub młodsi):
1m - Puchar ufundowany przez Zastępcę Burmistrza Malborka Jerzego Skoniecznego,
2m - nagroda rzeczowa,
3m – nagroda rzeczowa.

Ponadto 3 wyróżnienia: dla najlepszego zawodnika - członka klubu MDK Malbork, dla najlepszego dziecka (ur. 2001 i wcześniej), dla najlepszego oldboya ( zawodnika ur. w 1951 lub wcześniej).

Warunkiem przyznania nagród jest sklasyfikowanie w danej z kategorii min. 4 zawodników. Zawodnik może otrzymać tylko jedną nagrodę, nagrody specjalne będą przyznawane w kolejności kategorii przedstawionych w komunikacie.
Nagrody pieniężne i specjalne nie będą dzielone, w przypadku równej liczby punktów o kolejności decyduje punktacja pomocnicza: Bucholtz skrócony, Bucholtz pełny, Berger, progres, losowanie.






Program turnieju: Biuro zawodów czynne w sobotę 24 września od 09:00 w sali „Karwan” ul. Starościńska.

24.09.2011 sobota
9:30-9:45 Weryfikacja zgłoszeń.
9:45 - 10:00 Odprawa techniczna.
10:00 - otwarcie turnieju
10:15 - 14:00 Rundy I - III
14:00 - 16:00 Zwiedzanie zamku
16:00 - 16:45 Przerwa obiadowa
16:45 - 19:15 Rundy IV i V
25.09.2011 niedziela
10:00 - 13:30 Rundy VI - VIII
13:30 - 13:45 Przerwa
13:45 - 14:45 Runda IX
15:00 Zakończenie turnieju i wręczenie nagród.

Wyżywienie i noclegi: Organizator nie pośredniczy w rezerwacji noclegów i wyżywienia. Proponujemy noclegi w hotelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Hotel Parkowy) , gdzie istnieje również możliwość wykupienia wyżywienia. Do dyspozycji gości kawiarnia, korty tenisowe, boisko sportowe.

Sprawy różne: Z uwagi na miejsce rozgrywania zawodów (zabytek wpisany na listę UNESCO) zastrzegamy sobie prawo do niedopuszczenia do udziału zawodników bez podania przyczyn. Telefon Miejskiego Domu Kultury: 055 2723852

niedziela, 12 czerwca 2011

Nasze wyjazdy - Bartoszyce 12 czerwca 2011

X Turniej Bartów

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach 2011-06-12
Tempo gry: P'15  Arbiter: Andrzej Gula

Wyniki końcowe


MTyt.Nazwisko ImięRank.KlubPkt.MBch.Bch.
1kRak, Tomasz2200SMOL-BUD Giżycko7.538.0049.50
2kBieluszewski, Piotr2200Elbląg7.040.0050.00
3I+Malczyk, Radosław2100AZS-UWM Olsztyn6.539.0051.00
4IKrzywina, Tomasz2000MKS Mrągowia Mrągowo6.535.0046.00
5kSławiński, Mirosław2200TKS Łączność Olsztyn6.038.0049.00
6ITymoszczuk, Krzysztof2000Budowlani Bartoszyce6.035.0044.50
7kSkindzier, Saturnin2200SMOL-BUD Giżycko5.539.0050.50
8I++Malczyk, Jakub2100UKS Trzydziestka Olsztyn5.537.5049.00
9kJóźwik, Rafał2200MLKS Ostródzianka Ostróda5.042.0052.50
10IPlichta, Adam2000MKS Mrągowia Mrągowo5.036.5045.50
11I+Renkowski, Piotr2100UKS Trzydziestka Olsztyn5.035.5045.00
12II+Warkowski, Arkadiusz1800MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn5.035.0044.50
13IIPlichta, Grzegorz1800MKS Mrągowia Mrągowo5.034.5044.50
14IMarzec, Krzysztof2000Budowlani Bartoszyce5.033.5042.50
15IKruklis, Mirosław2000MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn5.028.5036.50
16IDaniszkowicz, Bohdan2000Pasłęk5.027.5037.50
17ILesiński, Zdzisław2000MKS Mrągowia Mrągowo5.027.5035.00
18ICzajkowski, Władysław2000Budowlani Bartoszyce4.533.0043.00
19ITraczewski, Wojciech2000MDK Malbork4.532.5041.50
20IDogiel, Leszek2000MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn4.531.5040.00
21ISapierzyński, Tadeusz2000MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn4.531.0039.00
22IIIRutkowski, Edward1600Maraton Łomża4.030.0037.00
23IIMatuszewicz, Ryszard1800MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn4.028.5036.50
24IIDunikowski, Piotr1800Nidzica4.028.5035.50
25VBajno, Jakub1200MKS Mrągowia Mrągowo4.026.0033.00
26IIISaranda, Maciej1600Budowlani Bartoszyce4.023.5032.00
27IIPiwnicki, Antoni1800MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn3.032.0041.00
28ILachmirowicz, Maciej2000MAZSzach w Warszawie3.025.5034.50
29Bok, Ignacy1000Bartoszyce3.025.5032.50
30IIIKołodziejska, Bożena1400Nidzica3.022.5029.50
31IVŻółkiewski, Jakub1400MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn2.532.5041.50
32Obolewicz, Piotr1000MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn2.524.5031.50
33Urbański, Patryk1000Bartoszyce2.521.5029.50
34Tymoszczuk, Aleksander1000Bartoszyce0.019.5026.50

Karta startowa:

Karta startowa zawodnika - Traczewski Wojciech


R.
Kl.
W
Pkt.
Tyt.
Nazwisko Imię
Rank.
Klub
1 (C) 1 1.0 V Bajno, Jakub 1200 MKS Mrągowia Mrągowo
2 (B) 0 1.0 k Jóźwik, Rafał 2200 MLKS Ostródzianka Ostróda
3 (C) 1 2.0 II Matuszewicz, Ryszard 1800 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn
4 (B) = 2.5 I+ Renkowski, Piotr 2100 UKS Trzydziestka Olsztyn
5 (C) 0 2.5 I Czajkowski, Władysław 2000 Budowlani Bartoszyce
6 (B) = 3.0 I Kruklis, Mirosław 2000 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn
7 (C) 0 3.0 I Tymoszczuk, Krzysztof 2000 Budowlani Bartoszyce
8 (B) 1 4.0 II Piwnicki, Antoni 1800 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn
9 (B) = 4.5 I Lesiński, Zdzisław 2000 MKS Mrągowia Mrągowo

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Nasze wyjazdy. Chojnice 4 czerwca 2011

V Otwarte Mistrzostwa Chojnic

 w szachach błyskawicznych

 FORUM DLA ZDROWIA

Chojnice 2011-06-04/2011-06-04
Tempo gry: P'10
Organizator: UKS "Ósemka" Chojnice

Wyniki końcowe


MTyt.Nazwisko ImięFed.EloRank.Pkt.MBch.Bch.L.Z.Prog.
1ICzapiewski, WaldemarPOL191120007.038.0049.50637.5
2kMyzyk, JanPOL212722007.037.0048.00731.0
3IJanuszewski, PiotrPOL192120006.539.0050.00634.0
4II+Paluszkiewicz, PawełPOL178718006.038.0049.00633.0
5II+Kiedrowski, AlbinPOL186218006.036.0047.00630.0
6ITraczewski, WojciechPOL183220005.540.0051.50535.5
7IIBorchardt, MarcinPOL178618005.039.5046.50529.0
8IIJanta-Lipiński, MateuszPOL018005.033.5042.50521.0
9IVJanta-Lipiński, JakubPOL014005.026.0032.00518.0
10IIIJanta-Lipiński, MarekPOL016004.534.5041.00423.5
11IVOsowicki, JakubPOL014004.533.0041.00420.5
12IIIGinter, ŁukaszPOL016004.529.0036.00420.5
13IIIWiniarska, DominikaPOL014004.528.5034.50420.5
14IITurzyńska, GrażynaPOL154216004.528.0036.00421.5
15IIStachewicz, ArturPOL018004.524.5030.00418.5
16IIGrela, JeremiaszPOL018004.035.0043.00424.0
17
Grela, AleksandraPOL010003.028.5033.50315.0
18
Ciemiński, AntoniPOL010002.028.0033.00210.0
19
Grela, WeronikaPOL010001.027.0032.0017.0
20
Winiarska, NataliaPOL010000.028.0034.0000.0

W turnieju wystartował nasz reprezentant Wojciech Traczewski. I trzeba przyznać, że Wojtek start miał piorunujący - 4,5 pkt z 5 partii. Potem było już trochę gorzej i w rezultacie 6 miejsce.
Oto karta startowa:

Karta startowa zawodnika - Wojciech Traczewski


RKl.WPkt.Tyt.Nazwisko ImięRank.Klub
1(C)11.0IVJanta-Lipiński, Jakub1400UKS Ósemka Chojnice
2(B)12.0IIStachewicz, Artur1800UKS Ósemka Chojnice
3(C)13.0IIBorchardt, Marcin1800UKS Ósemka Chojnice
4(B)14.0kMyzyk, Jan2200UKS Ósemka Chojnice
5(B)=4.5ICzapiewski, Waldemar2000UKS Ósemka Chojnice
6(C)04.5II+Paluszkiewicz, Paweł1800UKS Ósemka Chojnice
7(B)15.5IIIJanta-Lipiński, Marek1600Bytów
8(C)05.5IJanuszewski, Piotr2000UKS Ósemka Chojnice
9(B)05.5II+Kiedrowski, Albin1800UKS Ósemka Chojnice

sobota, 4 czerwca 2011

Tadeusz Wojszkun zwyciężył w VI Turnieju z cyklu Grand Prix Malborka

Turniej VI z cyklu Grand Prix Malbork 2011

MDK Malbork Plac Słowiański 18 2011-06-02/2011-06-02
Tempo gry: P'10
Arbiter: Tadeusz Wojszkun

Wyniki końcowe


MTyt.Nazwisko ImięEloRank.Pkt.MBch.Bch.L.Z.
1IIWojszkun, Tadeusz179018005.522.5031.005
2IIKałużny, Krzysztof157818005.520.0028.505
3IIDackiewicz, Marek018005.020.5026.505
4IIPrzeperski, Witold180418005.020.0028.004
5IIWieczorek, Jan018004.520.5028.504
6IIPaziak, Patryk018004.021.0029.504
7ITraczewski, Wojciech183220004.020.5028.504
8
Krakowiak Tomasz010004.015.5021.003
9IIISpich, Tomasz016003.519.5028.003
10IIGiętkowski, Grzegorz018003.019.5026.503
11IVSpich, Janusz014003.017.5023.503
12IVBator, Jarosław014003.016.0021.503
13IIICharyga, Władysław016003.015.5021.002
14VNierzwicki, Adam012003.012.5017.502
15IVKrakowiak, Krzysztof014002.015.0022.002
16
Hermanowicz, Nikodem010002.013.0017.001
17
Dąbrowski, Andrzej010001.012.5018.000