poniedziałek, 25 lipca 2011

Zakończyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska w szachach na 2011 rok.

Zwycięzcą turnieju został Lech Sopur reprezentujący klub SKF Korsarz Gdynia. Warto w tym miejscu przypomnieć, że był on mistrzem Gdańska również w ubiegłym roku.

Zwycięzca "pogodził" tym samym dwóch startujących w zawodach arcymistrzów którzy zajęli miejsca drugie i trzecie.
Z tym, że zdobywca drugiego miejsca GM Łukasz Cyborowski, zdobył tyle samo punktów co mistrz Gdańska i został wyprzedzony tylko gorszą wartościowością.

Z kolei GM Mirosław Grabarczyk który zajął miejsce trzecie miał już cały punkt mniej od zwycięzców za to miał najlepszą punktację pomocniczą wśród piątki zawodników którzy zdobyli po 7 punktów.

Rangę turnieju zawsze podnosi uroczyste zakończenie. Tym razem  wśród znakomitych gości znalazła się minister edukacji narodowej, Katarzyna Hall.

Dobrze wypadła była reprezentantka (i wychowanka) MDK Malbork - Justyna Skrochocka, która zdobyła 5,5 punktu i zajęła 31 miejsce (drugie wśród pań).
Drugi reprezentant MDK Malbork Marek Dackiewicz zdobył 4 punkty i był 81.
Szczegółowe wyniki w tabeli poniżej:

XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska

Gdańsk 2011-07-17/2011-07-24
Tempo gry: P'120
Arbiter: Zygmunt Wielecki

MTyt.Nazwisko ImięFed.EloRank.KlubPkt.
1mSopur, LechPOL24092300SKF Korsarz Gdynia8.0
2GMCyborowski, ŁukaszPOL25372500LKS Pasjonat Dankowice8.0
3GMGrabarczyk, MirosławPOL24592500ŻTMS Baszta Żnin7.0
4mBudrewicz, KrzysztofPOL21942300AZS-UWM Olsztyn7.0
5k++Kempiński, TomaszPOL22272200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd7.0
6IMKhamitskiy, SergeiBLR23162400Białoruś7.0
7I++Kobus, SebastianPOL21042100UKS Zawisza Kolbudy7.0
8kJaroch, PawełPOL22502200GKS "Pniówek-74" Pawłowice6.5
9k+Olejarczyk, BogdanPOL21372200KU AZS UW w Warszawie6.5
10I+Renkowski, PiotrPOL19242100UKS Trzydziestka Olsztyn6.5
11kHuseynov, VusalAZE21782178Gdańsk6.5
12kSzczepaniec, StanisławPOL20752200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd6.5
13IMachlowski, SławomirCZE21592159Panda Rychnov6.0
14I++Zieliński, MaciejPOL20602100UKS Zawisza Kolbudy6.0
15kRybak, TomaszPOL22222200KU AZS UMK Toruń6.0
16kWierzbicka, WiktoriaPOL20142000UKS Hetman Koronny Trzebinia6.0
17IUlanowski, KarolPOL19382000UKS SP11 Skoczek Tczew6.0
18IPlewa, PiotrPOL18642000KSz Zakrzewo-Start Elbląg6.0
19I++Zieliński, WojciechPOL20972100UKS Zawisza Kolbudy6.0
20I+Reza, WojciechPOL20262100UKS Trzydziestka Olsztyn6.0
21IKanarkiewicz, MichałPOL19242000SKF Korsarz Gdynia6.0
22II+Czerw, DawidPOL17841800UKS ASTRA Leśniowice6.0
23I++Zieliński, StanisławPOL21552100UKS Zawisza Kolbudy6.0
24IGrajczak, AdrianPOL20002000UKS Ósemka Chojnice6.0
25II+Baran, DawidPOL16791800UKS Trzydziestka Olsztyn6.0
26IIKindler, PrzemysławPOL16661800UKS Gedanensis Gdańsk6.0
27IPosuniak, KacperPOL18312000UKS MDK Radom6.0
28IINorov, ArtemBLR15411800Białoruś5.5
29kMarszk, KazimierzPOL20762200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd5.5
30IIMoszczeński, MiłoszPOL16311800SKF Korsarz Gdynia5.5
31k+Skrochocka, JustynaPOL20412000Gdynia5.5
32I++Dadełło, AleksandraPOL18111900KSz Polonia Wrocław5.5
33CMTyda, KrzysztofPOL20162200MKSŁ Konradia Gdańsk5.5
34IIDzikowski, MichałPOL17061800MDK Śródmieście Wrocław5.5
35II+Mucha, PiotrPOL18671800PSSz Pszczyna5.5
36IDobrowolski, HenrykPOL19072000MKSŁ Konradia Gdańsk5.5
37IIZakrzewski, RobertPOL01800KSz Zakrzewo-Start Elbląg5.5
38IGrabarczyk, SylwesterCZE19712000KSz Zakrzewo-Start Elbląg5.5
39IParol, PawełPOL19182000MTSz Mińsk Mazowiecki5.5
40IIŁukaszuk, AronPOL18341800UKS Gedanensis Gdańsk5.5
41IICzajkowski, AdamPOL17611800MLKS Nadnarwianka Pułtusk5.5
42IKotłowska, AnnaPOL16891800KKS Ormuzd Kartuzy5.5
43kBugalski, MichałPOL22402200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd5.0
44II+Sieklucki, AdamPOL18481800MUKS Stoczek 45 Białystok5.0
45II+Suliborski, ArturPOL17071800MTSz Mińsk Mazowiecki5.0
46II+Antolak, JuliaPOL15091600GKSz Solny Grzybowo5.0
47ILeś, CzesławPOL19242000KS Agro-Kociewie Starogard Gd5.0
48IIWiśniewski, SzymonPOL15541800MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz5.0
49kRak, TomaszPOL20672200SKS SMOL - BUD Giżycko5.0
50IIDadełło, AndrzejPOL17991800KSz Polonia Wrocław5.0
51IIBobryk, KonradPOL15481800SKS SMOL - BUD Giżycko5.0
52IIBebel, HubertPOL01800KSz Polonia Wrocław5.0
53ISzymanowski, MateuszPOL17832000UKS Gedanensis Gdańsk5.0
54IPrzybyłowicz, KazimierzPOL18062000TKKF Rafineria Gdańska SA5.0
55ICiesielski, TomaszPOL18582000TKKF Rzemyk Gdynia5.0
56IKaczmarek, AlicjaPOL18291800LKS Piast Śrem5.0
57IICzaczyk, KacperPOL15121800ŻTMS Baszta Żnin5.0
58IIIKozłowski, PawełPOL01600MKSz-MDK Białystok5.0
59IIZaleski, ŁukaszPOL17061800UKS Zawisza Kolbudy5.0
60IIBelczewski, JacekPOL13551800UKS SP11 Skoczek Tczew4.5
61ISmalara, KazimierzPOL19562000SKF Korsarz Gdynia4.5
62IIGniado, RadosławPOL01800KSz Zakrzewo-Start Elbląg4.5
63IIKozłowski, AndrzejPOL01800Białystok4.5
64IIISołtyk, LeszekPOL01600UKS Diagonala Elbląg4.5
65IIJenczyk, PiotrPOL15811800UKS Gedanensis Gdańsk4.5
66I+Cichocka, UrszulaPOL17211900SSz Debiut GCK Giżycko4.5
67IISzymanowski, IgorPOL14821800UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd4.5
68IZygmunt, PiotrPOL18542000SKF Korsarz Gdynia4.5
69IIWicikowska, AgataPOL14281600TKKF Rzemyk Gdynia4.5
70IIPofelski, AndrzejPOL18921800SKF Korsarz Gdynia4.5
71II+Kropidłowski, MaciejPOL17241800UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd4.5
72IIIWanecki, KrzysztofPOL01600MDK Płock4.5
73IVWoźniak, KonradDEU01400SC Weisse Dame Berlin4.5
74IIRosiński, MichałPOL13981800UKS Trzydziestka Olsztyn4.5
75IIMucha, MarekPOL16171800PSSz Pszczyna4.5
76IŻełajtys, JózefPOL02000MKSŁ Konradia Gdańsk4.5
77IIRycyk, RadosławPOL16991800UKS Gedanensis Gdańsk4.5
78IIGarbowski, JakubPOL15701800UKS Gedanensis Gdańsk4.5
79IIPaliwoda, BorysPOL01800ŻTMS Baszta Żnin4.5
80IIIPieczyski, ArkadiuszPOL01600UKS Trzydziestka Olsztyn4.5
81IIDackiewicz, MarekPOL01800MDK Malbork4.0
82IIAftanasiuk, JakubPOL01800UKS Zawisza Kolbudy4.0
83IITeclaf, PawełPOL15091800KKS Ormuzd Kartuzy4.0
84IIIWiewiórka, MaciejPOL01600SKF Korsarz Gdynia4.0
85IIKroczka, GromosławPOL14991800M-G LZS Szubin4.0
86IIAndrzejewski, WładysławPOL01800SKF Korsarz Gdynia4.0
87IIDróbka, MarcinPOL14361800UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz4.0
88IVWierzbicka, WeronikaPOL01250CKiS Skawina4.0
89IICzerwińska, LuizaPOL14831600UKS Gedanensis Gdańsk4.0
90IIIMajocha, PiotrPOL01600KSz Caissa Złoty Stok4.0
91IICzerwiński, BogumiłPOL17631800UKS Gedanensis Gdańsk4.0
92II+Posuniak, WeronikaPOL15071600UKS MDK Radom4.0
93IIWąs, GrzegorzPOL14831800UKS Gedanensis Gdańsk4.0
94IIBebel, AgnieszkaPOL13921600KSz Polonia Wrocław4.0
95IIGebler, SzymonPOL13791800UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd4.0
96IIIPiotrowski, MaciejPOL01600KSz Szachmistrz Kalisz4.0
97IIIAndrejuk, FilipPOL01600MKSz-MDK Białystok4.0
98IIMałecki, JerzyPOL01800Gdańsk4.0
99IITrendowski, MichałPOL01800UKS Trzydziestka Olsztyn4.0
100IIHebel, AdamPOL14961800Zryw Wejherowo4.0
101IICzernow, MarcinPOL01800UKS Gedanensis Gdańsk3.5
102IPośnik, AndrzejPOL16692000MKSŁ Konradia Gdańsk3.5
103IIBieszk, StanisławPOL17091800Bojano3.5
104IIProkopowicz, AnnaPOL01600UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
105IIKaczanowski, PawełPOL15191800UKS Gedanensis Gdańsk3.5
106IIIŁukaszuk, JakubPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk3.5
107IVMucha, PawełPOL01400PSSz Pszczyna3.5
108IIIKulfan, MichałPOL01600MKSz-MDK Białystok3.5
109IIBorsuk, AleksandraPOL01600UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
110IIIMaciaszek, PiotrPOL01600Kowale3.5
111IIIKopoczyński, ŁukaszPOL01600MKSz-MDK Białystok3.5
112IIIBorsuk, AdamPOL01600UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
113IIKindler, KarolinaPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk3.5
114IIITwardowski, HubertPOL01600TKKF Rzemyk Gdynia3.5
115IVWojtkiewicz, WitPOL01400UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
116IIIBelczewski, RomanPOL01600UKS SP11 Skoczek Tczew3.0
117IIIMajocha, TomaszPOL01600KSz Caissa Złoty Stok3.0
118IIIDróbka, AndrzejPOL01600PKS Leśny Bydgoszcz3.0
119IVZygzuła, MariuszPOL01400Gdańsk3.0
120IIIPiotrowski, RomanPOL01600KSz Szachmistrz Kalisz3.0
121IISzymański, ArturPOL01800UKS MAT Kartuzy3.0
122IVKulfan, DamianPOL01400MKSz-MDK Białystok3.0
123IIIKaczanowski, PiotrPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk3.0
124IIDrabent, KarolinaPOL01600UKS Zawisza Kolbudy3.0
125IIIŚnieżek, KacperPOL01600JKSz-W Jarocin3.0
126IIICieszyński, ArturPOL01600UKS Trzydziestka Olsztyn3.0
127IVKosmol, KsaweryPOL01400Gdynia2.5
128IVUlanowski, MarekPOL01400UKS SP11 Skoczek Tczew2.5
129IVGajewski, JerzyPOL01400Zryw Wejherowo2.5
130Zygmunt, JakubPOL01000SKF Korsarz Gdynia2.5
131IIZienowicz, ZofiaPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk2.5
132IVWirkus, OliwerPOL01400UKS Zawisza Kolbudy2.5
133IVGrabala, AdamPOL01400UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd2.5
134IVZacharzewski, MichałPOL01400UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd2.5
135IIIMaciaszek, MichałPOL01600Kowale2.0
136IVMaciaszek, MariaPOL01250Kowale2.0
137Wojtkiewicz, RóżaPOL01000UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd2.0
138Styn, PawełPOL01000TKKF Rzemyk Gdynia2.0
139VFalc, PawełPOL01200UKS Gedanensis Gdańsk1.5
140IIFrączek, ZdzisławPOL18271800Gdańsk0.5
141IIGdaniec, TomaszPOL01800Gdańsk0.0
142IIPiepiórka, MateuszPOL01800UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd0.0
143IIIWitko, DawidPOL01600TKKF Rzemyk Gdynia0.0
144Styn, MajaPOL01000TKKF Rzemyk Gdynia0.0

środa, 20 lipca 2011

Trwają Mistrzostwa Gdańska. Startuje Marek Dackiewicz i Justyna Skrochocka

XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska

Gdańsk 2011-07-17/2011-07-24

Stan po 4 rundzie


MTyt.Nazwisko ImięFed.EloRank.Pkt.MBch.Bch.Prog.
1GMCyborowski, ŁukaszPOL253725004.06.0011.0010.0
1k++Kempiński, TomaszPOL222722004.06.0011.0010.0
3kJaroch, PawełPOL225022004.05.5011.0010.0
4GMGrabarczyk, MirosławPOL245925004.05.5010.5010.0
5mSopur, LechPOL240923004.04.508.0010.0
6kRybak, TomaszPOL222222003.55.5010.509.0
7IGrajczak, AdrianPOL200020003.55.0010.008.5
8ISmalara, KazimierzPOL195620003.54.508.508.5
9I+Zieliński, MaciejPOL206021003.54.008.008.5
10kHuseynov, VusalAZE217821783.05.5011.509.0
10IMachlowski, SławomirCZE215921593.05.5011.509.0
12I++Zieliński, StanisławPOL215521003.05.5010.508.5
13IUlanowski, KarolPOL193820003.05.0011.009.0
14mBudrewicz, KrzysztofPOL219423003.05.0010.509.0
15IMKhamitskiy, SergeiBLR231623163.05.0010.008.0
16ILeś, CzesławPOL192420003.05.009.509.0
17IPlewa, PiotrPOL186420003.05.009.508.5
18CMTyda, KrzysztofPOL201622003.04.5010.508.0
19IPrzybyłowicz, KazimierzPOL180620003.04.5010.507.0
20I+Kobus, SebastianPOL210421003.04.509.508.0
21k+Olejarczyk, BogdanPOL213722003.04.0010.009.0
22I++Zieliński, WojciechPOL209721003.04.0010.008.0
23kWierzbicka, WiktoriaPOL201420003.04.009.508.0
24kBugalski, MichałPOL224022003.04.009.008.0
24IKanarkiewicz, MichałPOL192420003.04.009.008.0
26II+Sieklucki, AdamPOL184818003.04.009.007.0
26II+Czerw, DawidPOL178418003.04.009.007.0
28IGrabarczyk, SylwesterCZE197119713.04.008.507.0
29IIŁukaszuk, AronPOL183418003.04.008.007.0
29IIDadełło, AndrzejPOL179918003.04.008.007.0
31IIBelczewski, JacekPOL135518003.04.008.006.0
32IParol, PawełPOL191820003.03.507.508.0
33II+Mucha, PiotrPOL186718003.03.507.508.0
34I+Reza, WojciechPOL202621003.03.507.007.5
35IIPofelski, AndrzejPOL189218003.03.506.507.5
36II+Suliborski, ArturPOL170718003.03.006.007.0
37kSzczepaniec, StanisławPOL207522003.03.006.006.0
38kMarszk, KazimierzPOL207622002.55.5011.507.5
39IIISołtyk, LeszekPOL016002.55.0010.008.0
40IIMoszczeński, MiłoszPOL163118002.55.009.506.5
41I+Renkowski, PiotrPOL192421002.54.5010.007.5
42k+Skrochocka, JustynaPOL204120002.54.509.507.5
43IZygmunt, PiotrPOL185420002.54.509.506.5
44I+Cichocka, UrszulaPOL172119002.54.509.006.5
45IIDzikowski, MichałPOL170618002.54.508.507.5
46IINorov, ArtemBLR154118002.54.508.007.5
47IIZaleski, ŁukaszPOL170618002.54.008.006.0
48IIKozłowski, AndrzejPOL018002.54.008.005.0
49I+Dadełło, AleksandraPOL181119002.53.508.006.0
50IICzerwińska, LuizaPOL148316002.53.508.005.5
51IIIWiewiórka, MaciejPOL016002.53.508.005.0
52IPośnik, AndrzejPOL166920002.53.507.506.5
53II+Antolak, JuliaPOL150916002.53.506.006.5
54IITeclaf, PawełPOL150918002.06.009.506.5
55IIKindler, PrzemysławPOL166618002.06.009.506.5
56IIJeńczyk, PiotrPOL158118002.05.509.007.0
57IIIWanecki, KrzysztofPOL016002.05.0010.006.0
58kRak, TomaszPOL206722002.05.009.506.0
59IIBobryk, KonradPOL154818002.05.009.506.0
60IICzajkowski, AdamPOL176118002.05.009.006.0
61IIBebel, HubertPOL018002.05.009.005.0
62IIBebel, AgnieszkaPOL139216002.05.009.004.0
63IIDackiewicz, MarekPOL018002.05.008.505.0
64IIBorsuk, AleksandraPOL016002.05.008.005.0
65IIWiśniewski, SzymonPOL155418002.04.5010.006.0
66IDobrowolski, HenrykPOL190720002.04.508.006.0
67II+Posuniak, KacperPOL183118002.04.009.005.0
68IIKroczka, GromosławPOL149918002.04.009.004.0
69IIDróbka, MarcinPOL143618002.04.009.003.0
70IVWoźniak, KonradDEU013422.04.008.505.0
71II+Posuniak, WeronikaPOL150716002.04.008.505.0
72II+Szymanowski, MateuszPOL178318002.04.008.005.0
73IŻełajtys, JózefPOL020002.04.008.004.0
74ICiesielski, TomaszPOL185820002.04.007.507.0
75IIAftanasiuk, JakubPOL018002.04.007.504.0
75IIPaliwoda, BorysPOL018002.04.007.504.0
77II+Baran, DawidPOL167918002.04.007.006.0
78IIWicikowska, AgataPOL142816002.03.508.004.0
79IKotłowska, AnnaPOL168918002.03.507.506.0
80II+Kropidłowski, MaciejPOL172418002.03.507.505.0
81IIAndrzejewski, WładysławPOL018002.03.507.504.0
82IIKaczanowski, PawełPOL151918002.03.506.506.0
83IIGebler, SzymonPOL137918002.03.506.504.0
84IKaczmarek, AlicjaPOL182918002.03.007.005.0
84IIRycyk, RadosławPOL169918002.03.007.005.0
86IVWierzbicka, WeronikaPOL012502.03.006.505.0
87IICzernow, MarcinPOL018002.03.006.504.0
88IIProkopowicz, AnnaPOL016002.03.006.503.0
89IIBieszk, StanisławPOL170918002.03.006.005.0
89IICzaczyk, KacperPOL151218002.03.006.005.0
91IIIMajocha, TomaszPOL016002.03.005.003.0
92IISzymanowski, IgorPOL148218002.02.006.003.0
93IIWąs, GrzegorzPOL148318002.02.005.503.0
94IITrendowski, MichałPOL018002.02.005.003.0
95IIGniado, RadosławPOL018001.56.0011.505.5
96IIMucha, MarekPOL161718001.55.5010.005.5
97IIGarbowski, JakubPOL157018001.55.009.005.0
98IIZakrzewski, RobertPOL018001.55.008.004.0
99IIRosiński, MichałPOL139818001.54.508.503.5
100IIIPieczyski, ArkadiuszPOL016001.53.508.004.5
101IISzymański, ArturPOL018001.53.507.004.0
102IICzerwiński, BogumiłPOL176318001.53.007.004.0
103IIIBelczewski, RomanPOL016001.53.006.503.5
104IIIKozłowski, PawełPOL016001.53.006.003.0
105IIIBorsuk, AdamPOL016001.05.008.503.0
106IIICieszyński, ArturPOL016001.05.008.002.0
107IIIMajocha, PiotrPOL016001.04.509.003.0
108IIIKopoczyński, ŁukaszPOL016001.04.508.002.0
109IIIAndrejuk, FilipPOL016001.04.008.003.0
109IVMucha, PawełPOL014001.04.008.003.0
111IIZienowicz, ZofiaPOL016001.04.008.002.0
112IIMałecki, JerzyPOL018001.04.007.503.0
113IIIMaciaszek, PiotrPOL016001.04.007.502.0
114Styn, PawełPOL010001.04.007.004.0
115Zygmunt, JakubPOL010001.04.007.003.0
116IIDrabent, KarolinaPOL016001.04.007.003.0
117IIIKulfan, MichałPOL016001.04.007.002.0
118IIIDróbka, AndrzejPOL016001.04.006.502.0
119IVZygzuła, MariuszPOL014001.04.006.501.0
120IIIŁukaszuk, JakubPOL016001.04.006.003.0
121IIKindler, KarolinaPOL016001.04.006.002.0
122IVUlanowski, MarekPOL014001.03.506.502.0
122IVWirkus, OliwerPOL014001.03.506.502.0
124IIIMaciaszek, MichałPOL016001.03.506.502.0
125IVWojtkiewicz, WitPOL014001.03.505.501.0
126IIIPiotrowski, MaciejPOL016001.03.006.501.0
127IVKulfan, DamianPOL014001.03.006.001.0
128IIIŚnieżek, KacperPOL016001.03.006.001.0
129IIIKaczanowski, PiotrPOL016001.03.005.501.0
129IIIPiotrowski, RomanPOL016001.03.005.501.0
129IVGajewski, JerzyPOL014001.03.005.501.0
132IVKosmol, KsaweryPOL014001.02.506.002.0
133Wojtkiewicz, RóżaPOL010001.02.004.501.0
134IIHebel, AdamPOL149618000.53.008.001.5
135IIFrączek, ZdzisławPOL182718000.53.007.002.0
136IIGdaniec, TomaszPOL018000.04.008.000.0
137IIIWitko, DawidPOL016000.04.007.500.0
138IIITwardowski, HubertPOL016000.04.007.000.0
138IVZacharzewski, MichałPOL014000.04.007.000.0
140IIPiepiórka, MateuszPOL018000.03.008.000.0
141IVMaciaszek, MariaPOL012500.03.006.500.0
142VFalc, PawełPOL012000.03.006.000.0
143IVGrabala, AdamPOL014000.02.505.500.0
144Styn, MajaPOL010000.02.005.000.0

Poniżej partia Marka z trzeciej rundy:

niedziela, 3 lipca 2011

Nasze wyjazdy - VIII Turniej o Puchar Borów Tucholskich. 3 lipca 2011

VIII Turniej o Puchar Borów Tucholskich

Tuchola 2011-07-03/2011-07-03 Tempo gry: P'15
Arbiter: IA Ulrich Jahr

MTyt.Nazwisko ImięEloRank.KlubPkt.MBch.Prog.
1I++Bokiej, Przemysław20972100BKS Chemik Bydgoszcz8.039.5042.5
2IMKiedrowicz, Jan23012400UKS Ósemka Chojnice7.539.5038.5
3IIISynak, Mirosław01600Chojnice6.540.0036.5
4kMyzyk, Jan21272200UKS Ósemka Chojnice6.539.5036.5
5k+Olszewski, Marek21092200BKS Chemik Bydgoszcz6.039.0032.5
6I+Starzyński, Waldemar18182100BKS Chemik Bydgoszcz6.035.0027.0
7ITraczewski, Wojciech18322000MDK Malbork6.034.0025.0
8IIBultrowicz, Leszek17111800KSz Gambit Świecie5.537.0029.5
9IHeise, Marek208120005.536.0027.0
10IIIWruck, Włodzimierz01600GKS Myśliwiec Gostycyn5.534.0023.0
11IIMajdan, Damian18291800ŻTMS Baszta Żnin5.039.5029.0
12IIUrban, Jacek16481800KSz Gambit Świecie5.035.0029.0
13IWruck, Wiesław19192000GKS Myśliwiec Gostycyn5.034.5027.0
14IJastrzębski, Tomasz18422000KSz Zefir Rybnik-Boguszowice5.034.5026.5
15II+Kiełbratowski, Maciej18971800LKSz Caissa Lubsko5.034.0028.5
16IIBroszkiewicz, Piotr01800GKS Myśliwiec Gostycyn5.033.0024.0
17IBoroch, Michał02000KSz Gambit Świecie5.032.5024.0
18IISkałecki, Roman01800GKS Myśliwiec Gostycyn5.031.0021.5
19IISkonieczny, Rafał01800MDK Malbork5.028.0020.0
20IIKarpus, Michał16791800UKS Rotmistrz Grudziądz4.536.5027.5
21IIBorchardt, Marcin17861800UKS Ósemka Chojnice4.533.5027.0
22IIIDoberstein, Dawid01600MKS EMDEK Bydgoszcz4.530.0018.5
23Brząkała, Grzegorz01000Tuchola4.529.0020.5
24IISzynwelski, Ryszard01800BKS Chemik Bydgoszcz4.527.5018.0
25CMBukowski, Rafał22062200AZS UKW Bydgoszcz4.033.0023.0
26Broszkiewicz, Aleksander01000Tuchola4.031.5021.0
27IIMajdan, Zygmunt01800ŻTMS Baszta Żnin4.030.5023.0
28IIBorkowski, Helmut147018004.029.5020.0
29IVWłoch, Mikołaj01400MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz4.024.5018.0
30Cisewski, Kazimierz01000Tuchola4.024.0016.0
31II+Jastrzębski, Włodzimierz17721800AZS UKW Bydgoszcz3.531.0020.5
32IIBudnik, Kazimierz15671800BKS Chemik Bydgoszcz3.530.0020.0
33IWyrzykowski, Józef17722000KSN Łuczniczka Bydgoszcz3.529.5021.5
34Wolski, Marek01000Tuchola3.027.5014.0
35Smykowska, Wioletta01000Bydgoszcz3.024.0013.0
36IVWłoch, Dominika01250MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz3.023.5011.0
37Kawczyński, Paweł01000Tuchola3.022.0010.0
38Przybysz-Tafelska, Barbara010002.023.509.0
39Tafelska, Monika010001.023.506.0
40Jastrzębska, Julia01000Świecie1.022.504.0
41I+Studziński, Tadeusz19822100UKS Ósemka Chojnice0.031.500.0
41Muller, Marcin166516650.031.500.0

Wojtek Traczewski podczas turnieju w Tucholi (foto: Rafał Skonieczny)

Bardzo ładnie w turnieju spisał się Wojtek Traczewski - wynik 6 pkt (z 9) dał mu wysokie 7 miejsce. Słabiej, choć powyżej 50% wypadł Rafał Skonieczny, który nie miał dobrego dnia.

Widok na salę gry (foto: Rafał Skonieczny)

sobota, 2 lipca 2011

Prezent dla czytelników strony: Elf 3d GUI - trójwymiarowe szachy

Trzeba przyznać, że wśród darmowych produkcji nie ma zbyt wielu programów do gry w szachy w trybie 3D. Program Elf 3D GUI jest właśnie taką fajną produkcją.


Po pierwszych partiach mogę powiedzieć, że gra się dość swobodnie, choć początkowo szczególnie ruchy pionkami które były częściowo przesłonięte przez figury sprawiało trochę trudności.
Program ma już zbudowany silnik Elf 1.30 (którego siłę gry oceniam na 2000-2100 ELO). Zadowoli on swym poziomem przeciętnego amatora.


Jest jeszcze jedna duża zaleta tego programu. Jest on w wersji portable. Po rozpakowaniu jest gotów do użycia. Gdy Wam się nie spodoba, to go wykasujecie i nie pozostaną po nim żadne zbędne wpisy w rejestrze.

 Elf 3D GUI do pobrania.

piątek, 1 lipca 2011

XIV Międzynarodowy Turniej Szachowy o puchar Zamku Malborskiego. Pierwsze zgłoszenia

NrTyt.Nazwisko ImięEloRank.KlubData ur.
1GMJedynak, Radosław24942494Warszawa1982-06-09
2k+Kukuła, Paweł22602200UKS Rotmistrz Grudziądz1978-12-03
3IKrzywkowski, Marcin195920001989-05-31
4ITraczewski, Wojciech183220001970-06-23
5IIMarcin, Muller16651665Media SKOK Gdańsk1970-11-11

Są już pierwsze zgłoszenia do naszego turnieju. Szczegóły na stronie www.

Sala gry - turniej w 2009 roku. Na pierwszym planie partia Bieluszewski - Okruciński