Niebywały sukces naszych pań w finale 8 Olimpiady! Mieszkanka Malborka grała na I szachownicy !

Niebywały sukces naszych pań w finale 8 Olimpiady!

Po wygranej w dniu wczorajszym (2010.10.10) Argentynki Gabrieli Soledad MEZA z Bułgarką Kremeną Rosenovą Marinovą drużyna Polska ZDOBYŁA ZŁOTO OLIMPIJSKIE. Bułgarki tym samym zdobyły srebrny medal. Sprawa brązowego jest jeszcze otwarta, gdyż Włoszki mogą zostać wyprzedzone przez Słowaczki.

Kapitanem drużyny był Józef LUBAS.

Należy nadmienić, że Barbara Skonieczna wypełniła normę arcymistrzyni już po raz drugi (pierwsza 6,5/12 w jubileuszowym turnieju niemieckiej federacji BdF-60/Ladies - chyba najsilniejszym kobiecym, bo 16 kategorii), ale do przyznania tytułu wymagane są 24 partie. Do pełnego szczęścia brakło zatem dwóch partii. Na tegorocznym kongresie otrzymała ona tytuł mistrzyni międzynarodowej.

Wręczenie medali olimpijskich nastąpi na Kongresie ICCF w 2011 roku.

Delegat ICCF Przewodniczący KSzGK
(-) Mariusz Wojnar (-) Tomasz Stefaniak

Na marginesie Polki zremisowały z Bułgarkami i wygrały wszystkie pozostałe mecze, dzięki czemu przy równej ilości zdobytych punktów zajęły I miejsce. Basia (prywatnie moja żona, na zdjęciu powyżej) nie gra już w turniejach bezpośrednich, ale dzielnie wytrzymała ciężar 1 szachownicy. Świetnie spisały się grające na szachownicach 3 i 4 Bronisława i Bożena. Gratulacje !!!