XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o puchar Zamku Malborskiego wyniki turnieju błyskawicznego. Martyn Kravtsiv zwycięzcą

W turnieju błyskawicznym wystartowało 29 zawodników, a zdominowali go trzej arcymistrzowie z Ukrainy. Wyniki w tabeli poniżej:
Martyn (na zdjęciu obok)

uzyskał doskonały wynik (bez porażki) - pokonując między innymi dwóch pozostałych arcymistrzów i remisując z trzecim.
Zasłużone drugie miejsce zajął Orest Gritsak z Ukrainy (też zakończył turniej bez porażki przy czterech remisach).
Miejsce trzecie zajął Yuri Vovk, co nie przyszło mu łatwo, bo tylko lepszą wartościowością wyprzedził czwartego na mecie Kacpra Pioruna i piątego polskiego arcymistrza Mirosława Grabarczyka.
Szóste miejsce zajął często startujący w Malborku Pavel Shkapenko z Rosji, a za nim znalazła się cała falanga zawodników, która skończyła turniej na jednym plusie zajmując miejsca od 7 do 13.